Historische Vereniging Ameide en Tienhoven
  • Home
  • Over ons
    • Missie en doelen
    • De Vereniging
    • Publicaties
    • Lid worden
    • Documenten inzenden
    • Giften en donaties
    • Contact
  • Nieuws
    • Verenigingsnieuws
    • Activiteiten
    • Ledenvergadering
    • Bestuursvergadering
  • In Beeld
    • Beeldbank
    • Dorp & omgeving
    • Personen
    • Portretten
    • Ansichtkaarten
    • Kunst & cultuur
    • Topografie
  • Collecties
    • Nieuwsblad
    • Wegwijzer
    • Kranten
    • Burgerlijke stand
    • DTB-boeken
    • Bestellen
  • Bibliotheek
    • Persoonsnamen
    • Zaaknamen
    • Topografische namen
    • Overig

Christelijke School rond 1907

1 januari 1907 • In Beeld, Personen
Dieren, Andries van

Een klassenfoto van de Christelijke School uit circa 1907. In het boekje “Eeuw uit, eeuw in” 100 jaar School mer de Bijbel te Ameide 1890 – 1990 is op bladzijde 16 een foto van een andere klas afgebeeld maar met dezelfde leerkrachten als op de foto op deze webpagina. Daarom is het mogelijk om de namen van de leerkrachten te benomen. Op deze foto vind je links afgebeeld: zittend meester Blok en staand meester van Dieren. Meester Verhoef en juf Verheij zijn rechts op de foto afgebeeld. Jan Blok (rechts boven) en Bets Kool (staande naast meester van Dieren) zijn kwekelingen.

Andries van Dieren, beroep onderwijzer Everdingen 1995, Ameide 1999-1936, geb. 12 mei 1866 in Lexmond (zoon van Jan van Dieren en Neeltje de Groot). Hij trouwt Maaike van Bruchem op 16 jun 1910 in Everdingen (dochter van Gijsbert van Bruchem en Geertje de Jong), geb. 26 mei 1878 in Everdingen.
Kinderen:

  1. Neeltje Gijsbertha Cornelia van Dieren geb. 27 jun 1911 in Ameide, ovl. 30 jan 1959 in Nieuwland. Zij trouwt Dirk Willeboord Baars op 22 jan 1941 in Utrecht (zoon van Willeboord Baars [1883 – 1968] en Martina den Besten [1873 – 1940]), beroep bakker, geb. 4 dec 1912 in Nieuwland, ovl. 24 dec 1980.
  2. Gijsbert Jan van Dieren, beroep schilder, geb. 11 dec 1912 in Ameide.  Hij trouwt Pietronella Antje Maria Adriana Pellikaan op 14 jul 1937 in Ameide, geb. 21 jul 1912 in Ameide (dochter van Cornelis Martinus Pellikaan [1858 – 1945] en Maaike Diepenhorst [1875 – 1958]).
  3. Jan Gerard van Dieren, geb. 7 dec 1915 in Tienhoven.
  4. Gerard Maarten van Dieren, beroep Herv. predikant Hei-en Boeicop, Ede, geb. 6 nov 1918 in Tienhoven(Z-H), ovl. 2 nov 1988 in Ede. Hij trouwt Frederika Diepenhorst op 26 aug 1943 in Ameide, geb. 11 apr 1920 in Ameide (dochter van Hermanus Diepenhorst [1884 – 1960] en Josina Kool [1887 – 1979]).
Tweet
Florus van der Grein en Maria de Kruijk
Betje Kruijt en Teuntje Diepenhorst

Gerelateerde artikelen

  • Ameide vóór de kerstdagen

  • De kerk van Tienhoven

  • Huibert Antonie Ravenswaaij

  • Dienblad 1940

Zoeken

Filter op categorieën

Populaire trefwoorden

4 mei 1672 burgemeester Diepenhorst, Frank Arie Diepenhorst, Geertje Diepenhorst, Teuntje Dodenherdenking doopboek Herlaar Hoon, P.A. de Paardenmarkt Prinsengracht Stadhuis trouwboek

Lid worden

Heb je belangstelling voor de geschiedenis van Ameide en Tienhoven? Word dan lid!

Lid worden

Nieuwsbrief

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

Bestellen

Wil je een van de publicaties bestellen?
Bestellen

Like ons op Facebook

  • Over ons

    De Historische Vereniging Ameide en Tienhoven is opgericht in 1989 en telt op dit ruim 650 leden. De vereniging houdt zich bezig met de bevordering van de belangstelling voor de plaatselijke historie. Lees meer...
  • Informatie

    ANBI
    Missie en doelen
    De vereniging
    Publicaties
    Nieuwsblad
    Lid worden
    Documenten inzenden

    Giften en donaties
    Bestellen
    Privacy
    Links
  • Contact

    Wil je reageren op onze website, heb je aanvullingen of vragen? Of heb je nieuwe interessante informatie voor ons? Neem dan gerust contact op met ons.

    Nieuwsbrief

    Schrijf je in voor onze nieuwsbrief

  • Facebook

    © 2014 Historische Vereniging Ameide en Tienhoven

    Website onderhoud door ​Kobalt​​